Zapraszamy do skorzystania ze szkolenia w zakresie: eksploatacji i dozoru urządzeń energetycznych, przy których wymagane jest posiadanie kwalifikacji, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo Energetyczne (tekst jednolity: Dz. U. 2020 r. poz. 833) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89 z dnia 21 maja 2003 roku poz. 828).
DLA KOGO?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób zatrudnionych na stanowiskach: eksploatacji* i (lub) dozoru** w zakresie obsługi, konserwacji, remontów oraz montażu i kontrolno-pomiarowym, przygotowujących się do egzaminu kwalifikacyjnego sprawdzającego posiadanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania czynności:
- mających wpływ na zmiany parametrów pracy obsługiwanych urządzeń, instalacji i sieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i wymagań ochrony środowiska
– „w zakresie obsługi”;
- związanych z zabezpieczeniem i utrzymaniem należytego stanu technicznego urządzeń, instalacji i sieci
– „w zakresie konserwacji”; - związanych z usuwaniem usterek, uszkodzeń oraz remontami urządzeń, instalacji i sieci w celu doprowadzenia ich do wymaganego stanu technicznego
– „w zakresie remontów”;
- niezbędnych do instalowania i przyłączania urządzeń, instalacji i sieci
– „w zakresie montażu”;
- niezbędnych do dokonania oceny stanu technicznego, parametrów eksploatacyjnych, jakości regulacji i sprawności energetycznej urządzeń, instalacji i sieci
– „w zakresie pomiarowo-kontrolnym”;
* stanowiska eksploatacji – do których zalicza się stanowiska osób wykonujących prace w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym.
** stanowiska dozoru – do których zalicza się stanowiska osób kierujących czynnościami osób wykonujących prace w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym oraz stanowiska pracowników technicznych sprawujących nadzór nad eksploatacja urządzeń instalacji i sieci.
TEMATYKA
I. Wybrane elementy ustawy Prawo Energetyczne.
- Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. – PRAWO ENERGETYCZNE (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2020 roku poz. 833) – wybrane elementy.
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dziennik Ustaw Nr 89, z dnia 21 maja 2003 roku poz. 828) – wybrane elementy.
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (weszło w życie 26.10.2020 r.) – (Dziennik Ustaw 2019 poz. 183) – wybrane elementy.
II. Eksploatacja i dozór urządzeń, instalacji i sieci energetycznych, przy których wymagane jest posiadanie kwalifikacji (określonych w/w Rozporządzeniem):
Grupa 2. Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło ora inne urządzenia energetyczne:
- kotły parowe oraz wodne na paliwa stałe, płynne i gazowe, o mocy powyżej 50 kW, wraz z urządzeniami pomocniczymi;
- sieci i instalacje cieplne wraz z urządzeniami pomocniczymi o przesyle ciepła powyżej 50 kW;
- turbiny parowe oraz wodne o mocy powyżej 50 kW, wraz z urządzeniami pomocniczymi;
- przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody, o mocy powyżej 50 kW;
- urządzenia wentylacji, klimatyzacji i chłodnicze, o mocy powyżej 50 kW;
- pompy, ssawy, wentylatory i dmuchawy, o mocy powyżej 50 kW;
- sprężarki o mocy powyżej 20 kW oraz instalacje sprężonego powietrza i gazów technicznych;
- urządzenia do składowania, magazynowania i rozładunku paliw o pojemności składowania
- piece przemysłowe o mocy powyżej 50 kW;
- aparatura kontrolno-pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji, do urządzeń i instalacji wymienionych w pkt. 1-9.
Uwaga. Wyboru/wskazania urządzeń dokonuje zleceniodawca.
WYKŁADOWCY
Specjaliści energetycy – Rzeczoznawcy w dziedzinie Energetyki – praktycy posiadający uprawnienia wymagane dla członków Komisji Kwalifikacyjnych, którzy przeszkolili ponad 3000 osób.
TERMIN, MIEJSCE i KOSZT SZKOLENIA
Do ustalenia.
Uwaga!
Szkolenia realizowane są po uzgodnieniu szczegółów z zamawiającym.
Jednocześnie informujemy, iż dodatkowa opłata za (egzamin) sprawdzenie kwalifikacji przed Komisją kwalifikacyjną w roku 2022 wynosi:
– na stanowisku eksploatacji (za jedną grupę urządzeń) – 301,00 zł/ 1 wniosek.
– na stanowisku dozoru (za jedną grupę urządzeń) – 301,00 zł/ 1 wniosek.
Jesteś zainteresowany(a)?
Prosimy o kontakt: biuro@hermaneducation.pl / tel. 501 614 674
- lub wypełnij formularz: